Учасники зустрічі щодо Лівії в Мюнхені заснували Міжнародний комітет

Учасники міжнародної зустрічі щодо Лівії в Мюнхені закликали сторони конфлікту дотримуватися перемир’я.

Про це йдеться в поширеній в Мюнхені підсумковій заяві учасників зустрічі.

“Учасники закликали діючі в Лівії сторони підтримувати поточне перемир’я вогню і прискорити переговори щодо досягнення постійного режиму припинення вогню”, – наголошується в документі.

Крім того, учасники Мюнхенської зустрічі заявили про “прихильність рішенням Берлінської конференції 19 січня 2020 року по Лівії і своєму непохитному зобов’язанню їх повної імплементації, вітаючи резолюцію 2510 Ради Безпеки ООН”.

У заяві наголошується, що учасники також обговорили ситуацію навколо забезпечення збройного ембарго щодо Лівії, підтвердили намір домагатися його дотримання і вітали прогрес по більш ефективному моніторингу збройового ембарго.

Крім того, учасники вітали прогрес щодо виконання спецпредставником генсека ООН Гасаном Саламе рішень Берлінської конференції з Лівії 19 грудня.

Учасники зустрічі в Мюнхені також заснували Міжнародний Комітет з Лівії, який проводитиме регулярні зустрічі. “Учасники запустили Міжнародний Комітет з Лівії на підтримку рішень Берлінської конференції. Комітет проводитиме регулярні зустрічі під головуванням ООН на рівні старших представників країн у столицях країн-учасників. Так проходитимуть зустрічі робочих груп на технічному рівні. Головування буде змінюватися за принципом ротації і далі перейде до Італії, потім до Ліги арабських держав і Європейського союзу”, – йдеться в документі.

Учасники вітали переговори експертної комісії з економіки 6 січня в Тунісі і 9 і 10 лютого в Каїрі, а також першу зустріч спільного військового комітету в Женеві 5-8 лютого і наступну його зустріч, яка відбудеться 18 лютого.

Переговори, на яких буде дано старт політичному процесу в Лівії, намічені на 26 лютого. Відповідне положення міститься в підсумковій заяві учасників міжнародної зустрічі щодо Лівії в Мюнхені.

“Сторони вітали очікувану незабаром зустріч форуму політичного діалогу, намічену на 26 лютого”, – йдеться в документі.

Те, що “терміново необхідні переговори про політичний процес” відбудуться наприкінці лютого, повідомив журналістам і міністр закордонних справ Німеччини Хайко Маас. “Це був важливий пункт конференції по Лівії в Берліні”, – підкреслив Маас.

У Лівії в даний час паралельно існують два органи виконавчої влади: міжнародно визнаний уряд національної згоди (ПНС) і тимчасовий кабінет, що діє на сході країни спільно з Палатою представників (парламентом) і підтримуваний Лівійською національною армією (ЛНА). Сторони знаходяться в стані конфлікту один з одним, між ними постійно відбуваються зіткнення.