МЗС Франції заявило, що учасники переговорів щодо Brexit будуть “рвати один одного на частини”

Переговори ЄС і Великобританії про відносини після Brexit простими не будуть, заявив у неділю глава МЗС Франції Жан-Ів Ле Дріан.

“Я думаю: що (на переговорах – ред.), які ми збираємося почати з питань торгівлі і за механізмом майбутніх відносин, ми будемо рвати один одного на частини”, – заявив він на Мюнхенській конференції з безпеки.

“Але це частина переговорів – кожен захищає власні інтереси”, – зазначив міністр.

У той же час Ле Дріан висловив надію на якомога більш швидке завершення переговорів, незважаючи на наявність “деяких складних пунктів, з якими доведеться мати справу”.

Сполучене Королівство вийшло зі складу Євросоюзу пізно ввечері 31 січня через 3,5 роки після референдуму про британське членство в ЄС.

Тепер для Великобританії настає перехідний період, який триватиме до 31 грудня 2020 року. Прем’єр-міністр Сполученого Королівства Борис Джонсон раніше заявляв, що не має наміру продовжувати його. Цей період необхідний, щоб ЄС і Великобританія могли спокійно провести ще одні складні переговори і узгодили свої майбутні відносини.

У перехідний період Сполучене Королівство залишатиметься в Європейському Митному союзі і єдиному ринку, збережеться свобода пересування між Великобританією і ЄС. У той же час Великобританія втрачає членство в Європарламенті і Єврокомісії, тобто вона буде підкорятися правилам і законам ЄС, але у неї не буде права голосу в блоці.

Основне питання, яке належить узгодити Великобританії і Євросоюзу, – Нова торговельна угода. Якщо це не відбудеться, то торгівля між ЄС і Сполученим Королівством відбуватиметься за правилами СОТ, що невигідно Лондону і Брюсселю.