У РФ відповіли США на заяву щодо Північного потоку

У Газпромі відповіли США щодо нездатності Росії власними силами добудувати Північний потік-2.

Так, офіційний представник Газпрому Сергій Купріянов прокоментував заяву міністра енергетики США Дена Бруєтта фразою “ніколи не кажи ніколи”, повідомляє ТАСС.

Відзначається, що напередодні глава американського енергетичного відомства заявив, що російська сторона не зможе своїми силами завершити будівництво газопроводу Північний потік-2. Йому було поставлено питання щодо того, чи вважає він, що Росія зможе обійти американські санкції, завершивши будівництво газопроводу власними силами.

“Вони не зможуть”, – наводить агентство Bloomberg слова глави Міненерго США. “Їм загрожує дуже тривала затримка, бо у Росії немає відповідних технологій. Якщо вони розроблять їх, ми подивимося, що ми зможемо зробити”, – додав він.

“Ніколи не кажи ніколи”, – сказав на це журналістам представник Газпрому.

Раніше міністр енергетики США Ден Бруйетт заявив, що Росії не вдасться самостійно завершити будівництво газопроводу “Північний потік-2”.

Як повідомлялося раніше, в Німеччині вивчають запит щодо виведення “Північного потоку-2” з-під Газової директиви ЄС.

Нагадаємо, 21 грудня президент США Дональд Трамп підписав щорічний оборонний бюджет США, що передбачає санкції проти російських газопроводів “Північний потік-2” та “ТуркСтрім”.

Сенат США у вівторок, 17 грудня, схвалив закон про оборонний бюджет, який містить положення про санкції проти компаній, причетних до будівництва “Північного потоку-2”. Минулого тижня проєкт закону схвалила нижня палата Конгресу США.

У Кремлі заявили, що санкції США є порушенням міжнародного права, але вони не зупинять побудову “Північного потоку-2”.

Північний потік-2 – газопровід з Росії до Німеччини через Балтійське море довжиною понад 1200 км. На початку жовтня в Газпромі повідомляли, що будівництво завершено на 83%. Запуск газопроводу планувався на кінець 2019 року.

У Нафтогазі неодноразово заявляли, що Північний потік-2 – політичний проєкт, мета якого в тому, щоб знизити обсяги транзиту російського газу в країни ЄС через територію України.