В Північній Македонії розпустили парламент

Однопалатний парламент Північної Македонії розпущено напередодні запланованих на 12 квітня дострокових виборів. Про це повідомив телеканал Sitel.

За його даними, за дане рішення щодо розпуску законодавчого органу країни проголосували 108 з 120 депутатів.

В даний час в республіці діє технічний уряд, сформований на початку січня цього року. Кабінет міністрів буде перебувати при владі протягом 100 днів до формування нового складу кабміну за підсумками позачергових парламентських виборів.

Спочатку проведення парламентських виборів в країні планувалося на кінець 2020 року. У зв’язку з можливим невдоволенням з боку громадян рішенням ЄС відкласти дату відкриття переговорів з Північною Македонією про вступ, прем’єр-міністр країни Зоран Заєв запропонував розглянути питання про дострокові вибори, в ході яких громадяни зможуть підтвердити свою довіру уряду.

Глави держав і урядів Євросоюзу не змогли після тривалих обговорень на саміті ЄС 17-18 жовтня 2019 року вирішити питання про початок переговорів з прийому в Євросоюз Албанії та Північної Македонії. За повідомленнями європейських джерел, старт переговорів заблокувала Франція.