У ВР пропонують створити Нацагентство щодо наслідків агресії РФ

На сайті Ради опублікували текст законопроекту №3057 «Про Національне агентство України з питань подолання наслідків збройної агресії Російської Федерації».

Законопроект про Нацагентство з питань подолання наслідків збройної агресії Російської Федерації у парламенті було зареєстровано 11 лютого. Його авторами вказано 59 народних депутатів від «Слуги народу», «Європейської солідарності», «Голосу», «Батьківщини» та групи «За майбутнє». Зокрема, серед авторів голови фракцій «Слуга народу» Давид Арахамія і «Голосу» Сергій Рахманін, співголова фракції «Європейська солідарність» Ірина Геращенко і депутат цієї фракції, екс-президент України Петро Порошенко.

У проекті закону сказано, що в Україні хочуть створити Нацагентство з подолання наслідків російської агресії як центральний орган виконавчої влади. Також його пропонується наділити спеціальним статусом.
Серед функцій Нацагентства:

відповідати за реалізацію державної політики з питань створення правової позиції України з приводу збройної агресії Росії; долати наслідки агресії; готувати основу для претензії України до РФ з питання міжнародно-правової відповідальності за збройну агресію.

визначати доказову базу фактів агресії РФ, підраховувати обсяги збитків (зокрема, від окупації території України), складати реєстр військових злочинів.

узгоджувати з іншими органами виконавчої влади проект консолідованої претензії України до Росії, подавати її на розгляд Кабміну для остаточного затвердження;

визначати обсяг, вид і форми матеріальної і нематеріальної відповідальності Росії за збройну агресію проти України і тимчасову окупацію її територій.

Крім того, в документі вказані повноваження керівництва Нацагентства.

Народний депутат від «Слуги народу» Ольга Василевська-Смаглюк вважає, що Національне агентство з питань подолання наслідків збройної агресії Російської Федерації, яке пропонується утворити зареєстрованим нещодавно в парламенті законопроектом, дублюватиме функції Міністерства юстиції і Міністерства закордонних справ.