Парнасу можуть пред’явити нові звинувачення

Федеральна прокуратура Південного округу штату Нью-Йорк розглядає можливість пред’явлення нових звинувачень американському бізнесменові, який виконував в Україні доручення Рудольфа Джуліані, який є адвокатом президента США Дональда Трампа.

Про це повідомив у понеділок телеканал CNN з посиланням на джерела.

Йдеться про підприємця Льва Парнаса, який був затриманий в США в жовтні 2019 року. Йому і ще кільком особам інкримінують порушення при лобістській діяльності. Парнаса підозрюють у спробах домогтися відставки Марі Йованович з посади американського посла в Києві в інтересах українського чиновника.

Зазначається, що тепер прокуратура зможе пред’явити Парнасу звинувачення в умисному введенні в оману інвесторів, які вкладали кошти в компанію Fraud Guarantee. Парнас є одним з її засновників. За словами джерел, бізнесмен, імовірно, надавав інвесторам завідомо неправдиву інформацію про компанію, а також про те, як він планує розпорядитися їхнім майном.

Нагадаємо, Громадян США Лев Парнас звинувачується в США в незаконних пожертвуваннях американським політикам від імені неназваних українських чиновників і російського підприємця. За даними ряду ЗМІ, одержувачем грошей міг бути і штаб Дональда Трампа. Крім того, стверджується, що Парнас допомагав Руді Джуліані вести власне розслідування щодо діяльності колишнього віце-президента Джо Байдена і його сім’ї в Україні.

Парнас також заявляв, що з відома Трампа допомагав відстороненню від служби посла США в Україні Марі Йованович. На доказ він оприлюднив аудіозапис розмови з Трампом у 2018 році.

Відставка Йованович була одним з епізодів у справі про імпічмент Трампу, якого демократи звинувачують у перевищенні повноважень і перешкоджанні роботі конгресу. Демократи звинувачують президента в тому, що він вимагав від президента України Володимира Зеленського почати розслідування проти Хантера Байдена – сина колишнього віце-президента, а нині кандидата в президенти демократа Джо Байдена. В обмін Трамп обіцяв розморозити вже виділену Конгресом військову допомогу. Глава держави заперечує звинувачення.

Читайте також: Фірташ платив Парнасу мільйони доларів за “налагоджування зв’язків” в Україні

Парнас не зміг виступити на процесі в Сенаті США, оскільки республіканці заблокували виклик додаткових свідків.