Синютка: Львівщина може стати епіцентром біологічної небезпеки

У Міністерстві охорони здоров‘я та Міністерстві інфраструктури сповістили, що цього тижня на Львівщині очікується прибуття літака з евакуйованими людьми із Китаю в зв’язку з епідемією коронавірусу.

Ексочільник Львівської ОДА, народний депутат від “ЄС” Олег Синютка зреагував на цю ситуацію, зазначивши, зокрема, з новим головою ЛОДА та за відсутності керівника департаменту охорони здоров’я виникає потенційна загроза не впоратися із завданням.

“Як громадянин України я переконаний, що залишати своїх у біді не можна. Це наші люди, українці, чиїсь діти, батьки і родичі, частина нашої держави і залишати їх в складній ситуації ми не маємо морального права!” – наголосив нардеп.

Політик звернув увагу на неготовність влади забезпечити захист мешканцям, які зіткнуться з потенційною загрозою, і зауважив, що не розуміє, чому хворих людей з Китаю відправляють саме у Львівську область.

“Що це за крок нової влади: це визнання області як найбільш організованого та підготовленого регіону з відповідальними фахівцями чи це банальна помста за патріотизм і проукраїнську позицію під час виборчих кампаній.

Влада розглядає рішення вибрати для карантину регіон, де голова ОДА лише два тижні на посаді, директора департаменту охорони здоров‘я, як ключової менеджерської ланки, нема, тому логістичні та управлінські загрози протидії біологічній небезпеці є надзвичайно гострими”, – зазначив Олег Синютка.

Разом з тим, ексголова ЛОДА дав наступникам кілька порад задля вирішення поставленого завдання:

“Влада повинна перед переміщенням евакуйованих забезпечити сучасні засоби захисту людей, які працюватимуть у зоні ризику і необхідні засоби обробки та технічні засоби, які використовують у зонах таких небезпек. Засоби та методику роботи в умовах радіаційної загрози відпрацьовували на навчаннях у 2018 році. Потрібно перед прийомом евакуйованих провести навчання, де відпрацювати всі потенційні загрози в умовах наближених до реальності.

Влада мусить забезпечити всі належні умови, щоб протидіяти вірусу, від якого немає ефективного лікування. Захист від біологічної загрози – питання номер 1 і тут потрібно продумати всі засоби захисту: місця перебування людей, утилізацію, захист водних ресурсів, дезінфекцію, а також розпочати широку просвітницьку та інформаційну кампанію серед населення Львівщини.

Не можна приховувати таку інформацію від людей, а навпаки продемонструвати відкритість і прозорість, якою намагається хизуватись сьогоднішня влада”.

“Це не банальне чиновницьке доручення, де можна припуститись помилки, а потім її виправити, це реальна небезпека життю мільйонів людей і великий виклик для країни загалом. Сподіваюсь і маю надію, що до цього питання влада віднесеться відповідально!” – підкреслив Олег Синютка.

Львівщина може стати епіцентром біологічної небезпеки?За отриманою інформацією від Міністерства охорони здоров‘я та…

Опубліковано Олегом Синюткою Понеділок, 17 лютого 2020 р.