Суд дозволив вирубку лісу на ділянці для заводу Tesla

Суд дозволив розчищення і вирубку лісу на ділянці, призначеній для будівництва першого європейської гігафабрики американського виробника електромобілів Tesla. Рішення вищого адміністративного суду Берліна і Бранденбурга, ухвалене в четвер, 20 лютого, остаточне і не підлягає оскарженню.

Днями той самий суд розпорядився тимчасово призупинити розчищення ділянки. Тепер він відхилив скаргу активістів федеральної екологічної спілки “Зелена ліга” (Grüne Liga e. V.).

Ілон Маск представляє нову модель Tesla (picture allianc/dpa/A. Sokolow)

Судді не виявили порушень у тому, що влада регіону дозволила підготовчі будівельні заходи. Вирубка лісу в Німеччині не дозволена в період гніздування птахів, що починається 1 березня і триває до осені, тож лісозаготівельна техніка прибула на дільницю в середині лютого і приступила до роботи, передає DW.

Завод Tesla поруч Берліна у федеральній землі Бранденбург має запрацювати з літа 2021 року. Очікується, що щорічно там будуть випускати 150 тисяч електромобілів Tesla Model 3 і Model Y. У перспективі обсяг виробництва має зрости до 500 тисяч одиниць на рік.

Нагадаємо, в січні цього року Ілон Маск запевняв, що завод Tesla під Берліном не використовуватиме так багато води, як було анонсовано. Тоді ж він наголосив, що дерева, які мають вирубати на цій ділянці, не є частиною природного лісу і були висаджені для виробництва картону.