«Укроборонпром» витратив сотні тисяч гривень на вивчення зарплат чиновників

В грудні 2019 року державний концерн «Укроборонпром» провів закупівлю статистичних послуг з «оцінки та проведення статистичного аналізу зі складанням письмового висновку діючих винагород (заробітних плат) 13 керівних посад Концерну в порівнянні з ринком винагород (заробітних плат) в Україні для розробки системи мотивації персоналу і визначення положення Замовника на цьому ринку і його конкурентоспроможності як роботодавця, на основі описів їх посад, підготовлених Замовником».

Як повідомляє сайт Dubinsky.pro, мова йде про надання доступу до української бази даних по заробітним платам і компенсацій в Україні. Коштує така закупівля чимало.

«Укроборонпром», на чолі з Айварасом Абромавічусом, заплатив компанії «Корн Феррі» 316 тис. гривень. Термін надання – 20 листопада – 31 грудня 2019 року. Сотні тисяч гривень заплатили за 10 днів роботи. З метою зрозуміти, скільки ж потрібно платити своєму топ-менеджменту.

Відзначається, що в наявності – банальна схема з переведення в готівку бюджетних грошей, що вимагає повної перевірки з боку правоохоронних органів.

Нагадаємо, раніше уряд оприлюднив зарплати міністрів з надбавками, посібниками та преміями з вересня по грудень, а також за січень.

Члени наглядової ради українських держкомпаній в середньому заробляють 1,2 мільйона гривень на рік. А в «Нафтогазі» і «Укрзалізниці» їх зарплата досягає 6-8 млн / рік у зв’язку з високим прибутком компаній.

Більшість українців вважають зарплати топ-чиновників і керівників держкомпаній несправедливими. Адже середня номінальна заробітна плата в Україні у грудні 2019 року склала 12 тисяч 264 грн. Прем’єр Гончарук пообіцяв прив’язати зарплати міністрів і високопосадових чиновників до середньої по Україні.