Twitter тестує публічну модерацію записів з фейковими новинами

Соціальна мережа Twitter вивчає можливість залучення власних користувачів до перевірки інформації на достовірність новин, повідомляє NBC News з посиланням на презентацію компанії.

Розробники описують систему «заміток від спільноти» (Community Notes) як аналог обговорень в «Вікіпедії». Користувачі зможуть додавати до твітів коментарі, додаткову інформацію та важливий контекст. Якщо спільнота вирішить, що інформація в твіті недостовірна або вводить в оману, під ним з’явиться плашка оранжевого або червоного кольору.

Презентація, що призначалася для внутрішнього користування, була розміщена у відкритому доступі, стверджує NBC News.

Користувачі Twitter, по ідеї розробників, зможуть заробляти бали за участь в нотатках, кількість балів визначає «вага» додаткової інформації в обговоренні. Активні учасники зможуть отримати «значок спільноти», схожий на знак верифікації поряд з користувачем.

У презентації наведені реальні приклади недостовірної інформації з Twitter. Серед них – заява кандидата в президенти США Берні Сандерса про масштаби продажу зброї без перевірок покупців, посилання на статтю з ультраправого новинного сайту The Federalist і фейкова новина про коронавіруси. Представник Twitter зазначив NBC News, що розглядає різні способи боротьби з дезінформацією, і «Нотатки від спільноти» – це лише один із запропонованих розробниками.