Евакуйованих з Уханя французів везуть на курорт: туристи виїжджають, місцеві нервують

Франція евакуювала своїх останніх громадян з китайської провінції Ухань, що стала епіцентром поширення нового коронавірусу.

Про це повідомляє France Info.

Літак А380 сьогодні прилетів з Китаю в паризький аеропорт імені Шарля де Голля. На його борту перебували 28 французів і 36 громадян з інших країн ЄС У Франції на карантин залишаються тільки французи, про інших європейців подбала влади їх країн.

Котеджі для розміщення евакуйованих

Котеджі для розміщення евакуйованих

Всіх евакуйованих розмістять в курортному селищі Бранвіль в департаменті Кальвадос, приблизно в 180 кілометрах від Парижа. Будинки, де будуть знаходитися евакуйовані, огородили металевим парканом.

Префект Кальвадосу пояснив, що їх обрали тому, що селище знаходиться недалеко від кількох аеропортів, а поруч в місті Кан є госпіталь, обладнаний за нормами, затвердженими інфекційною службою.

 

Котеджне містечко у Бранвілі, де перебуватимуть евакуйовані

На в’їзді в Бранвіль встановили контрольно-пропускні пункти для огляду автомобілів. Евакуйованих розмістять на карантин в котеджному містечку Normandy Garden, на території якого є як приватні, так і державні будинки.

У Франції зараз період шкільних канікул, і курорт заповнений відвідувачами. Однак, після оповіщення про приїзд евакуйованих, багато сімей залишають селище.

 

Перевірки на в’їзді в Бранвіль

“Ми отримали повідомлення від готелю з проханням піти на ресепшн. І там нам пояснили ситуацію з приводу коронавірусу. У мене є діти, я не хочу ризикувати”, – розповів турист, який залишав Бранвіль.

Частина місцевих жителів не бачить причин для занепокоєння. “У мене склалося враження, що навколо коронавірусу спостерігається великий медійний ефект. Мене це лякає більше. Я думаю, що цей вірус вбиває не більше, ніж грип”, – сказав один з місцевих жителів.

Але інші не приховують своєї стурбованості: “Я не дуже задоволений, я б вважав за краще, щоб вони поїхали в інше місце, тим більше що зараз багато відпочиваючих”.

28 французів прибули на карантин на автобусі. Всі вони будуть залишатися в карантині протягом 14 днів і двічі будуть перевірені, щоб переконатися, що вони не захворіли. Для цього на місці працюватиме медична команда з 13 осіб.