Євросоюз пообіцяв Грузії допомогу в зміцненні кібербезпеки

Європейський союз засудив кібератаку на Грузію і пообіцяв Тбілісі допомогти зміцнити безпеку в віртуальному просторі, йдеться в заяві верховного представника ЄС із зовнішньої політики і безпеки Жозепа Борреля.

“28 жовтня 2019 року Грузія стала жертвою цілеспрямованої кібератаки, яка завдала шкоди соціально-економічній інфраструктурі … Сьогодні Євросоюз і держави-члени (спільноти) засуджують цю кібератаку”, – йдеться в документі.

В ЄС пообіцяли “продовжити допомагати Грузії в підвищенні її захищеності” від подібних дій в кіберпросторі.

“Масова хакерська кібератака, якої зазнали сайти президента Грузії, держустанов і ЗМІ, сталася восени минулого року. МВС Грузії, розслідуючи кібератаку, порушило кримінальні справи за статтями “самовільне проникнення в комп’ютерну систему” і “посягання на комп’ютерні дані та систему”, – відзначили в ЄС.

Раніше, США, Британія звинуватили ГРУ Росії у масштабному кібернападі на Грузію. Грузія звинуватила Росію у зневазі до міжнародного права.

“Нещодавній кібернапад Росії, здійснений, щоб принести шкоду на суверенній території Грузії, демонструє їх бажання діяти незважаючи на міжнародні норми”, – йдеться в заяві МЗС країни.