У США назвали терміни виготовлення вакцини від коронавірусу

Вакцину від коронавірусу в США можуть випробувати на людях протягом півтора місяців, для масового застосування вона буде готова через рік-півтора.

Про це заявив директор Національного інституту здоров’я Ентоні Фаучі.

“Я прогнозую, що ми зможемо почати випробування (вакцини) на людях протягом півтора місяців”, – заявив Фаучі на прес-конференції.

За його словами, в цілому перша фаза випробувань вакцини триватиме близько трьох місяців. На цьому етапі вакцину випробують на 45 людях, а на наступному етапі – “на сотнях, а то і на тисячах людей”.

“Навіть якщо все робити зі швидкістю ракети, то це займе 6-8 місяців. Тому якщо ми говоримо про доступність вакцини (для широкого застосування), то це рік-півтора”, – резюмував Фаучі.

Влада Китаю 31 грудня 2019 року поінформувала Всесвітню організацію охорони здоров’я про спалах невідомої пневмонії в місті Ухань в центральній частині країни (провінція Хубей). Фахівці встановили збудника хвороби – це новий коронавірус. ВООЗ визнала спалах надзвичайною ситуацією міжнародного значення і дала захворюванню офіційну назву – COVID-19. Число заражених в материковому Китаї вже перевищило 77,6 тисячі осіб, померли 2663, вилікувалися понад 27 тисяч.