Радбез ООН продовжив на рік санкції проти Ємену

РБ ООН прийняла резолюцію про продовження санкційного режиму щодо Ємену на рік.

За прийняття документа проголосували 13 членів РБ ООН, Росія і Китай утрималися.

Згідно з текстом резолюції, “Радбез постановляє продовжити до 26 лютого 2021 року заходи”, передбачені в прийнятій в 2014 році резолюції 2140. Мова в тому числі йде про заморожування фінансових активів, а також заборону на поїздки осіб, внесених до санкційних списків.

Комі того, резолюція продовжує до 28 березня 2021 року мандат роботи експертів, які стежать за дотриманням санкційного режиму щодо Ємену.

Аналогічні резолюції Рада Безпеки ООН приймає щорічно після введення в 2014 році санкційного режиму по Ємену. У санкційні списки були внесені екс-президент країни Алі Абдалла Салех і лідери шиїтських повстанців-хуситів, зокрема Абдалла аль-Хакім і Абда аль-Хуті. Їх звинуватили в загрозі миру і стабільності країни і перешкоді політичному процесу.

Резолюція також закликає країни-члени ООН дотримуватися збройового ембарго щодо Ємену.

Військово-політичний конфлікт в Ємені між урядом і повстанцями-хуситами з шиїтського руху “Ансар Алла” триває з 2014 року. На боці уряду з березня 2015 року виступає військова коаліція арабських країн на чолі з Саудівською Аравією. У грудні 2018 року сторони конфлікту в Ємені вперше за кілька років зустрілися за столом переговорів, які були організовані під егідою ООН в Стокгольмі. Їм вдалося досягти низки важливих угод, зокрема про обмін полоненими, припинення вогню в місті-Порті на Червоному морі Ходейде і передачу його хуситами під контроль ООН.