У Сенаті закликали виділити на боротьбу з коронавірусом втричі більше, ніж хотів Трамп

Глава демократичної меншості у Сенаті США Чак Шумер представив запит на додаткове фінансування на суму 8,5 мільярда доларів для активізації зусиль по боротьбі з коронавірусом у США.

Шумер хоче завершити роботу над ініціативою у середу, представивши її як альтернативу плану адміністрації Трампа, яка попросила Конгрес виділити 2,5 мільярда доларів на боротьбу з коронавірусом, пише Голос Америки.

«Конгрес повинен діяти швидко, щоб дати відсіч загрозі міжнародної кризи в сфері охорони здоров’я, – сказав Шумер. – Ця пропозиція забезпечить гостро необхідні ресурси для міжнавродної боротьби з коронавірусом. Американці повинні знати, що їх уряд готовий взяти ситуацію під контроль, перш ніж коронавірус добереться до наших жителів. Я закликаю Конгрес швидко прийняти рішення по даній пропозиції. Час грає вирішальну роль».

За словами Шумера, суми, запитаної Трампом, недостатньо: його запит передбачає нове фінансування в розмірі всього 1,25 мільярда доларів. Для порівняння, на боротьбу з епідемією грипу в 2006 році Конгрес виділив 6 мільярдів доларів.

Демократи також незадоволені тим, що адміністрація пропонує перенаправити кошти, виділені на боротьбу з вірусом Ебола.

«Америка повинна готуватися до усіх інфекційних захворювань і агресивно боротися з ними, – йдеться в заяві Шумера. – Для виконання цієї місії нам потрібен комплексний план і потужні ресурси. Адміністрація Трампа поки не розробила такий план і не запросила у Конгресу належну кількість ресурсів».

Шумер пропонує виділити 1,5 мільярда доларів Центрам з контролю і запобігання захворювань у США, 3 мільярди Надзвичайному фонду громадської охорони здоров’я і соцзабезпечення, 2 мільярди – на відшкодування витрат штатів і влади місцевого рівня, 1 мільярд резервному фонду USAID з питань загроз в сфері охорони здоров’я і ще 1 мільярд національним інститутам охорони здоров’я.