У Китаї число мільярдерів зростає швидше, ніж в США

У Китаї в 2019 році число мільярдерів зросло більш, ніж в три рази, в порівнянні з США.

За даними рейтингу Hurun Global Rich List, в КНР, в тому числі Гонконгу, а також на Тайвані налічується в цілому 182 нових мільярдера. У той же час в США число мільярдерів за рік зросло на 59 осіб.

“У Китаї зараз більше мільярдерів, ніж у США та Індії разом узятих”, – заявив упорядник Hurun Global Rich List Руперт Хугеверф.

За його даними, в Китаї налічується 799 осіб з мільярдними статками, в США – 629, а в Індії – 137. У КНР в 2019 році особливо сильно виросли акції технологічних (плюс 77%) і фармацевтичних (плюс 37%) компаній.

При цьому список Hurun Global Rich List вже третій рік поспіль очолює американець, засновник Amazon Джефф Безос, стан якого оцінюється в 140 млрд доларів. Серед китайських мільярдерів – на першому місці глава інтернет-платформи Alibaba Group Джек Ма. Його стан оцінюється в 45 млрд доларів, це 21-е місце в рейтингу.

Відзначимо, містом, де проживають найбільше мільярдерів, п’ятий рік поспіль вважається Пекін. Там проживають 110 осіб з мільярдними статками. У Нью-Йорку цей показник дорівнює 98.

Hurun Global Rich List виходить з 1999 року і являє собою китайську версію світового рейтингу Forbes.