Трамп подав в суд на The New York Times через “російське розслідування”

Журналістів видання The New York Times передвиборчий штаб Дональда Трампа звинувачує в поширенні брехливої інформації в статті про розслідування щодо втручання Росії у президентську кампанію 2016 року.

Передвиборчий штаб президента Сполучених Штатів Дональда Трампа подав позов до суду проти американського видання The New York Times, звинувачуючи журналістів у поширенні неправдивої інформації. Про подання позову в команді Трампа повідомили в середу, 26 лютого, передає DW.

Згідно з повідомленням, позов направлено до Верховного суду штату Нью-Йорк. Мета звернення до суду проти цього впливового американського видання – “притягти до відповідальності цю медіаорганізацію за навмисне поширення фальшивих тверджень щодо (передвиборної. – Ред.) кампанії президента Трампа”, наголошують у передвиборному штабі нинішнього глави Білого дому.

Підстава для позову – стаття New York Times, опублікована 27 березня 2019 року, де йшлося про розслідування в справі втручання Росії у перебіг президентської кампанії 2016 року. Представниця команди юристів Трампа Дженна Елліс назвала матеріали в тій статті “на 100 відсотків фальшивими та наклепницькими”, цитує Reuters.

Нагадаємо, Дональд Трамп не раз звинуватив ЗМІ у поширенні брехливої інформації. У своїх дописах у соціальній мережі Twitter американський президент, якщо згадує ЗМІ, нерідко вживає вираз fake news media, що в перекладі означає “медіа, що поширюють фейкові новини”.

Крім того, раніше Трамп вперто не визнавав можливість втручання Росії у вибори в США. Однак у лютому 2018 року в Білому домі повідомили, що президент Трамп визнає факт втручання Росії в вибори в США.

Попри це Трамп назвав повідомлення про ймовірне втручання Росії на його користь у цьогорічні вибори “дезінформаційною кампанією” демократів.