Путін заявив про перенесення голосування щодо поправок до конституції

Всеросійське голосування по поправках до конституції, спочатку заплановане на 22 квітня, буде перенесено на більш пізню дату.

Про це в середу, 25 березня, заявив президент Росії Володимир Путін, який виступив зі зверненням до громадян Росії в зв’язку з пандемією коронавіруса.

“Вважаю, що голосування щодо поправки до конституції треба перенести”, – заявив він.

Путін додав, що нова дата буде визначена з урахуванням розвитку “ситуації в регіонах, і в цілому по країні”.

“Тільки спираючись на професійну думку, рекомендації лікарів, фахівців, приймемо рішення про новий день голосування”, – підкреслив глава держави.

Раніше, в РФ прийняли рішення зробити тиждень з 30 березня по 5 квітня неробочим.

В ході 15-хвилинного виступу Путін позначив ряд заходів з підтримки економіки. Малому та середньому бізнесу буде надана відстрочка зі сплати податків на півроку, за винятком податку на додану вартість та по страхових внесках.

Пропонується на шість місяців ввести мораторій на банкрутство підприємств в складній ситуації.

Були озвучені також умови для введення відстрочки виплат по кредитах.

“Зрозуміло, що при різкому скороченні доходів виплачувати борг в колишньому режимі важко або просто неможливо”, – зазначив президент.

Таким чином, в разі падіння доходів фізосіб більш ніж на 30 відсотків, будуть передбачені “канікули” по споживчих і по іпотечних позиках.

Ставку податку для тих, хто виводить доходи у вигляді дивідендів на закордонні рахунки, збільшать до 15 відсотків. Крім того, прибутковий податок встановлять на рівні в 13 відсотків для фізичних осіб, чий загальний обсяг банківських вкладів або інвестицій в боргові цінні папери перевищує 1 млн рублів.

Глава держави також попросив уряд і Центробанк (Банк Росії) запропонувати додаткові заходи зі сталого розвитку реального сектора економіки, включаючи надання держгарантій.

Крім того, президент позначив ряд заходів у соціальній сфері. В першу чергу, вони торкнуться розміру лікарняних, а також допомоги по безробіттю з нинішніх 8 тисяч рублів на місяць буде збільшено до мінімального розміру оплати праці (МРОТ) – 12 130 рублів.