СБУ викрила хакерів, які викрали з рахунків фізичних і юридичних осіб понад 20 млн грн

Служба безпеки України викрила хакерське угрупування, яке викрало з рахунків клієнтів банківських систем понад 20 млн гривень.

Як повідомляє СБУ, кіберфахівці відомства припинили діяльність хакерів, які за допомогою шкідливого програмного забезпечення викрадали кошти з рахунків фізичних і юридичних осіб.

Зокрема, співробітники СБУ встановили, що організована група здійснювала несанкціоноване втручання в роботу комп’ютерної техніки завдяки шкідливому програмному забезпеченню, яке розсилалось на електронні поштові скриньки для отримання несанкціонованого доступу до системи «Клієнт-банк».

«Потім кошти хакери незаконно переводили на підставні банківські рахунки та виводили у готівку. За попередніми даними, збитки від злочинної діяльності становлять понад 20 млн грн», – йдеться у повідомленні.

Слідчі дії відбувались у Київській і Івано-Франківській областях та Одесі спільно із Головним слідчим управлінням та Департаментом кіберполіції Нацполіції України.
Загалом проведено 34 обшуки за місцями проживання фігурантів провадження, а також у приміщеннях, де знаходилось серверне та комп’ютерне обладнання. Це обладнання вилучено разом із мобільними терміналами, банківськими картками та документами, що будуть долучені до матеріалів слідства.

Наразі 5 особам повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 3 ст. 28 (вчинення злочину групою осіб), ч. 2 ст. 361 (незаконне втручання в роботу електронно-обчислювальних машин), ч. 2 ст. 361-1 (створення з метою використання, розповсюдження або збуту шкідливих програмних чи технічних засобів), ч. 5 ст. 185 (крадіжка), ч. 3 ст. 209 (легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом) Кримінального кодексу України.

Одному підозрюваному обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Ще двом – цілодобовий домашній арешт. Стосовно інших двох фігурантів здійснюється розгляд клопотань щодо обрання запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою. Слідчі дії тривають.