ЄК запропонує зміни до проекту бюджету для боротьби з кризою

Європейська комісія має намір запропонувати зміни до обговорюваного проекту довгострокового бюджету Євросоюзу на 2021-2027 роки для ефективної боротьби з економічними наслідками коронавірусу.

Про це йдеться в поширеній заяві президента ЄК Урсули фон дер Ляйен.

“Щоб забезпечити відновлення, комісія запропонує зміни до проекту довгострокового бюджету (MFF), що дозволить протистояти наслідкам кризи коронавірусу”, – йдеться в документі.

У ЄК підкреслили, що паралельно йде робота Єврогрупи з підготовки пропозицій щодо екстрених заходів допомоги євроекономіці в рамках чинного довгострокового бюджету”.

У заяві вказується, що ЄК має намір, зокрема, запропонувати “пакет стимулів, який забезпечить підтримку згуртованості всередині Союзу завдяки солідарності і відповідальності”.

“Паралельно комісія працює над пропозиціями щодо етапу відновлення… В якості першого кроку в даний час ми працюємо над максимальною гнучкістю існуючих фондів, зокрема, структурних. Це забезпечить негайну підтримку”, – заявила президент ЄК.

У лютому в Брюсселі пройшов спеціальний саміт ЄС, присвячений новому довгостроковому бюджету Союзу на сім років з 2021 по 2027 роки. Запропонований главою Євроради Шарлем Мішелем проект бюджету так і не знайшов підтримки європейських лідерів і був направлений до Єврокомісії на доопрацювання.