В Іспанії злочинці під виглядом боротьби з COVID-19 проникають в будинки

Випадки незаконного проникнення в будинки у зв’язку з епідемією коронавірусу почастішали в Іспанії, злочинці під виглядом медпрацівників просять жителів їм відкрити.

Про це повідомив головний комісар Національної поліції Хосе Анхель Гонсалес.

“Ми зафіксували минулого тижня, що ряд злочинців видавали себе за представників різних служб, щоб увійти в квартири і вчинити злочини”, – розповів він на прес-конференції в режимі онлайн.

За його словами, в ряді випадків підозрювані намагалися увійти в будинки під виглядом лікарів або санітарів нібито для того, щоб взяти аналіз на коронавірус. Крім того, підозрювані просили відкрити їм двері під приводом роздачі масок і рукавичок.

Хосе Анхель Гонсалес закликав іспанців не відкривати двері незнайомим.

Станом на 30 березня в Іспанії зафіксовано 85,2 тисячі заражень коронавірусом, це вже більше, ніж у Китаї, кількість жертв досягла 7340 – друге місце у світі після Італії.

Режим підвищеної готовності продовжено до 11 квітня включно. Жителі Іспанії мають право виходити з дому тільки у виняткових випадках: щоб купити продукти, ліки, дістатися до лікарні, надати допомогу людям, які не можуть справлятися самостійно, дістатися до роботи. Уряд прийняв рішення припинити всю діяльність в країні, не пов’язану з життєвою необхідністю. Спочатку планувалося, що цей захід буде діяти з 30 березня по 9 квітня, проте компаніям дали ще одну добу, щоб вони встигли завершити необхідні роботи.