ЄС виділяє 37 млрд євро у відповідь на пандемію коронавіруса

Рада ЄСВ понеділок, 30 березня, затвердив законодавчий акт, який надав державам-членам співтовариства доступ до 37 млрд євро в рамках інвестиційної ініціативи у відповідь на пандемію коронавіруса.

Кошти мають піти на підтримку національних систем охорони здоров’я, малих і середніх підприємств, короткострокових схем зайнятості та ініціатив на місцевому рівні.

Із загальної суми 8 млрд євро перераховані зі структурних фондів ЄС – це кошти, які не були витрачені в 2019 році. Ще 29 млрд євро будуть виплачені достроково з коштів, надходження яких заплановано в поточному році.

Фінансування є заднім числом – з 1 лютого 2020 року, воно призначене на покриття витрат, “вже понесених в результаті зусиль з порятунку життів і захисту громадян”.

Іншим законодавчим актом Рада поширила дію Фонду солідарності ЄС на надзвичайні ситуації у сфері охорони здоров’я, раніше він призначався лише на випадок стихійних лих. Дана міра покликана допомогти задовольнити “насущні потреби людей на період пандемії коронавіруса”.