В Албанії пом’якшать комендантську годину через коронавірус

Прем’єр Албанії Еді Рама анонсував скорочення комендантської години в країні, введеної через коронавірус, на півгодини і збільшення покарань для порушників аж до тюремного ув’язнення.

За даними албанського МОЗ, на вівторок в країні виявлено 383 заражених коронавірусом, померли 22 людини. При цьому поліція за добу виявила понад 300 порушників комендантської години. За кермом перебувала 41 людина, їх позбавили прав і заарештували автомобілі. Кожного з 270 пішоходів, що вийшли з будинків без дозволу, оштрафували на 10 тисяч албанських леків (близько 80 євро), що є відчутною сумою для місцевих умов. Тепер розмір штрафів передбачається збільшити.

“Тим, хто порушує правила, загрожує реальне позбавлення волі. Армія і поліція на місцях терміново встановить санітарні кордони на ринках. Республіканське МВС зосередиться на порушниках обмежувальних заходів”, – заявив журналістам албанський прем’єр.

“Нові заходи припускають також, що одному члену кожної сім’ї буде дозволено виходити з дому в період з 5.00 до 13.00 на 90 хвилин в день, не на 60 хвилин, як було встановлено раніше”, – пообіцяв Рама.

Він також дозволив громадянам в цей період користуватися особистим транспортом, але виключно поодинці, інакше “водійські права будуть вилучені, а порушник сяде у в’язницю”.

Албанська влада раніше вжила надзвичайно суворих заходів для боротьби з поширенням інфекції. Громадяни, які бажають вийти на вулицю, з 30 березня повинні отримувати дозволи для цього шляхом смс-повідомлень.

Прем’єр зажадав від громадян неухильного дотримання заборони на вихід з дому і закликав їх до терпіння. На вулицях чергують повністю озброєна армія і поліція, затримані сотні порушників карантину, їх чекають великі штрафи. Влада попередила про можливе застосування сили проти несвідомих громадян.