Структури Коломойського скуповують українську нафту за рекордно низькою ціною

“Приват” оформив покупку 600 тисяч т нафти “Укрнафти” за найнижчою за 10 років ціною.

ПАТ “Укрнафта” на аукціоні 7 квітня продало 608 млн т нафти за ціною 5204 грн/т з ПДВ, що дорівнює приблизно $ 21,7 за барель без ПДВ.

Про це свідчать дані “Української енергетичної біржі”, повідомляє enkorr.

Зазначено, що реалізований на торгах обсяг дорівнює приблизно обсягом видобутку “Укрнафтою” за 5 місяців. Згідно бюлетеню аукціону, була продана нафта, добута з грудня 2019 року по квітень 2020 року включно. Частина цієї нафти на момент продажу вже перебувала в резервуарах Кременчуцького НПЗ – єдиного споживача нафти “Укрнафти”.

“Ціна, за якою була оформлена купівля нафти, склала $ 159,2/т, що стало найнижчою з вересня 2009 року, тобто – більш ніж за 10 останніх років”, – йдеться в повідомленні.

При цьому стартова ціна нафти була розрахована Аукціонним комітетом на підставі котирувань нафти Urals за 15 днів до подачі “Укрнафтою” заявки на проведення аукціону. Про проведення торгів “Укрнафта” повідомила 3 ​​квітня, тобто до розрахункового періоду увійшли котирування кінця березня-початку квітня, коли в окремі дні вартість Urals на кілька днів провалювалася до мінімуму з 1999 року.

Нагадаємо, після того як уряд в 2015 році скасував всі знижки і понижуючі коефіцієнти до вартості української нафти, “Приват” регулярно саботує аукціони “Укрнафти”, якщо його не влаштовує стартова ціна. Ресурс викуповується на додаткових торгах і в більшості випадків за нижчою ціною, ніж виставлялася спочатку. Незважаючи на зрив аукціонів, в результаті “Приват” отримує всі 100% видобутого “Укрнафтою” нафтової сировини.

Як зазначається, “Приват” має можливість вибору більш прийнятною для себе ціною на аукціонах “Укрнафти” через те, що умови відвантаження на практиці виключають участь будь-якій інші компанії, крім нього.

Згідно з умовами, які встановила “Укрнафта”, всі 100% нафти, запропонованої на аукціоні 7 квітня, транспортуються виключно на підприємства, що знаходяться під контролем групи “Приват”.

Як відомо, НАК “Нафтогаз України” належить 50% + 1 акція “Укрнафти”, ще 42% володіють компанії групи “Приват” Ігоря Коломойського і його партнерів. “Приват” здійснює операційний контроль над “Укрнафтою” з лютого 2003 року. За цей час видобуток нафти знизилася більш ніж в два рази, з 2,9 до 1,4 млн т, газу – в три рази, з 3,3 до 1,1 млрд кубометрів, а сама компанія стала найбільшим боржником держбюджету. За даними НАК “Нафтогаз України”, в цілому податковий борг “Укрнафти” сягає 30 млрд грн.