“Діамантовий прокурор” витратив більше 75 тис. фунтів на навчання доньки – ЗМІ

Олександр Корнієць, заступник прокурора Київської області в 2014-2015 роках, не тільки став власником 35 пакетів з діамантами, знайдених у нього при обшуку, але і оплатив для своєї дочки Анастасії дороге навчання у Великій Британії.

Як пише “Новое время”, це випливає з розслідування Британського кримінального агентства, яке опинилося у розпорядженні видання.

“Діамантовий прокурор” витратив більше 75 тис. фунтів на навчання доньки в школі Heathfield St Mary в столиці Англії і ще майже 39 тис. фунтів – на оплату відвідування бакалаврської програми з математики та фінансів в лондонському університеті Queen Mary.

При цьому річний дохід Корнійця явно не дозволяв такі витрати – в 2014-му він отримав близько 200 тис. грн зарплати, ще майже 67 тис. грн заробила його дружина, яка досі працює в прокуратурі Київської області.

Анастасія Корнієць в Англії не обмежувалася тільки навчальною програмою. Уроки тенісу обійшлися її сім’ї у 800 фунтів. Захоплення драматичним мистецтвом коштувало дешевше – 200 фунтів. Потанцювати на балу – 165 фунтів, але до балу треба було готуватися і оплатити уроки танців – це ще майже 400 фунтів.

“Діамантовий” прокурор неохоче відповідає на питання про свою дочку та проведені нею роки в Англії.

“Мені стільки людей телефонують, особливо небезпечних”, – поскаржився він. Але дещо про дочку все ж розповів – вона повернулася до Києва, де знайшла собі роботу на одному з державних оборонних підприємств. Однак придбані в Англії пізнання у фінансах не допомогли втриматися на посаді – її звільнили за статтею про скорочення штату.

Зараз Анастасію викликають на допити в прокуратуру. Питань до неї та її батька багато, один з них – як так вийшло, що гроші за навчання в Англії надходили з рахунків офшорної компанії Docktown Merchants, номінальний директор якої – латвієць Ерік Ванагельс. Саме він очолював офшор, через які були куплені “вишки Бойка” для видобутку вуглеводнів в Чорному морі.

Справа ж самого Корнійця з січня знаходиться в Голосіївському суді Києва. Корнієць визнає, що слухається вона повільно.

“Чотири місяці сторона звинувачення ховає головного свідка – це Рак Валентин Борисович, – скаржиться Корнієць. – Один з видобувачів піску, які нібито давали нам хабар”. При цьому додає: Рак вже засуджений на п’ять років за шахрайство.

Скаржиться “діамантовий прокурор” і на відсутність уваги преси до нього.

“Спочатку на процесі було 15 телекамер, зараз – жодної”, – говорить він.

Затягування справи є очевидним і для екс-заступника генпрокурора Віталія Касько. Він каже, що розслідуванню пручається стара прокурорська система, і навіть називає ім’я одного з “тих головних, які чинять опір” – заступник генпрокурора Юрій Столярчук. Касько розповідає, що виявлені в Корніця діаманти зникли перед тим із однієї з кримінальних справ.

З Касько згоден Віктор Трепак, колишній перший заступник голови СБУ.

“Проблема справи “діамантових прокурорів” не в доказовій базі, яка достатня і переконлива, – зазначає генерал. – Проблема – у фігурантів і їх зв’язках”.

Сам Трепак пов’язує своє звільнення з СБУ, так само як і звільнення Каська та Давіда Сакварелідзе з керівних посад в ГПУ, впливом політики на роботу органів розслідування, яке особливо збільшилась в каденцію Віктора Шокіна на посаді генпрокурора.

Витяги з розслідування Британського кримінального агентства щодо дочки Олександра Корнійця:

-1-638

Нагадаємо, Корнієць і його колега Шапакін були затримані за підозрою у вимаганні хабара в особливо великих розмірах. Під час обшуку у них були знайдені великі суми грошей, а також діаманти.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *