Сенатський комітет розслідує дії Хантера Байдена в Україні

Контрольований республіканцями сенатський комітет прийняв рішення про направлення повістки в рамках розслідування, пов’язаного з Хантером Байденом – сином колишнього віце-президента Джо Байдена, головного суперника президента США Дональда Трампа в боротьбі за переобрання.

Сенатори, що входять до складу Комітету з внутрішньої безпеки і питань державного управління, проголосували за партійним принципом. Всі республіканці підтримали резолюцію, що вимагає надати документи, що стосуються роботи Байдена-молодшого в українській енергетичній компанії Burisma, тоді як всі демократи висловилися проти.

Пропозицію направити повістку з метою отримати інформацію від компанії Blue Star Strategies, фірми, яка співпрацювала з Burisma, виходило від глави комітету Рона Джонсона.

«Сенатору Джонсону було б працювати понаднормово, щоб рятувати життя американців, – проте замість цього він прагне зберегти роботу президенту», – заявив прес-секретар передвиборчого штабу Байдена Ендрю Бейтс.

Нагадаємо, народний депутат України Андрій Декрач опублікував записи телефонних розмов президента України Петра Порошенка, віцепрезидент США Джо Байдена і глави Держдепу Джон Керрі.

Раніше, Державне бюро розслідувань України відкрило кримінальну справу за заявою колишнього генерального прокурора Віктора Шокіна про нібито втручання в його роботу з боку колишнього віце-президента США Джозефа Байдена.

Раніше Шокін звернувся до Держбюро з проханням відкрити справу проти Байдена за втручання в діяльність працівника правоохоронного органу України. Пізніше, 7 лютого, Печерський районний суд зобов’язав Держбюро відкрити справу за заявою екс-генпрокурора.

У 2014 році син колишнього віце-президента США Хантер Байден увійшов до правління компанії “Бурісма”, а його батько в 2016 році, перебуваючи на посаді віце-президента США, виступав із закликом звільнити Шокіна, який починав розслідування діяльності цієї компанії. За повідомленнями американської преси, представники адміністрації чинного президента США Дональда Трампа намагалися відшукати в Україні компромат на Джозефа Байдена і перешкодити його кампанії в боротьбі за президентський пост на виборах в 2020 році. Демократи звинуватили Трампа в спробах натиснути на президента України Володимира Зеленського з тим, щоб він відновив кримінальні справи проти “Бурісми”, і ініціювали процедуру імпічменту президента США.