Нацрада перевірить телеканал «1+1» через карту України без Криму, яку показали в ефірі

Нацрада України з питань телебачення і радіомовлення проведе перевірку ТОВ «Телерадіокомпанія «Студія 1+1» через показ в ефірі карти України без Криму, який анексувала Росія.

Як сказано в повідомленні, відповідне рішення було прийнято на засіданні 21 травня у відповідь на звернення Служби безпеки України.

«У своєму листі Служба безпеки України звернулася до регуляторного органу за фактом показу телеканалом карти України без окупованого Криму. Моніторингом Національної Ради 13 квітні зафіксовано розміщення у випуску новин «ТСН», в сюжеті «Обвал цін» (о 20:25), карти України без окупованої Автономної Республіки Крим з посиланням на карту нашої країни, опублікованій на інтернет-сторінці міжнародної організації «Nord Pool Spot». Це – енергетична європейська біржа, яка здійснює продаж електроенергії в країнах Європи (Норвегія)», – йдеться в повідомленні.

Як відзначили в Нацраді, канал порушив два пункти частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», згідно з якими телерадіоорганізація зобов’язана дотримуватися законодавства України, вимоги ліцензії і поширювати об’єктивну інформацію.

Перевірку планують провести після завершення карантину.

Раніше повідомлялося, що The New York Times опублікувало карту, в якому зазначило кількість захворілих коронавірусом в різних країнах. При цьому Крим там позначили російською територією.

Посольство України в США закликало американське видання The New York Times виправити карту по пандемії COVID-19, де Крим відзначений як «російська» територія.

Раніше The New York Times вже публікувало карту України без Криму. Це зображення було в статті про українського олігарха Ігоря Коломойського. Пізніше видання виправило зображення.

Також британське The Guardian публікувало карту України без анексованого півострова в матеріалі про поширення коронавіруса в світі. Через деякий час посольство України в Великобританії повідомило, що видання оновило карту і Крим більше не зображувався російським.

Також американський портал Vox виправив опубліковану ним раніше некоректну карту зі звітом по поширенню коронавіруса в світі, де Крим був відзначений як частина Росії.