МВФ закликав світові банки не платити дивіденди в 2020 році

В умовах пандемії коронавіруса COVID-19 президент Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крісталіна Георгієва закликала найбільші світові банки відмовитися від виплат дивідендів і зворотного викупу акцій в цьому році.

«Співробітники МВФ підрахували, що 30 світових системно значимих банків в минулому році розподілили близько $ 250 млрд у вигляді дивідендів і викупу акцій. В цьому році вони повинні зберегти прибуток для нарощування капіталу в системі», – написала пані Георгієва в своїй колонці в газеті Financial Times.

Раніше аналітики МВФ попереджали про перспективу глибокої рецесії світової економії в 2020 році. За їхніми оцінками, через обмежувальних заходів світовий ВВП в 2020 році скоротиться на 3%, що стане найбільш різким спадом глобальної економіки з часів Великої депресії.

На думку Крісталіни Георгієвої, 2021 рік стане перевіркою стійкості банківського сектора.

«Одним з кроків, необхідних для посилення буферів банків, є збереження прибутку від поточних операцій. Перед загрозою різкого економічного спаду є вагомі підстави для подальшого зміцнення власного капіталу банків», – додала вона.