В Євросоюзі побоюються купівлі Китаєм європейських компаній

Європейський малий і середній бізнес забив на сполох. Він побоюється, що підприємства, сильно ослаблені пандемією коронавіруса і глибокою рецесією, можуть стати легкою здобиччю для інвесторів з країн за межами Євросоюзу, перш за все – з Китаю, а сам ЄС виявиться при цьому “беззубим тигром”.

Саме такий вислів використав впливовий лобіст Маріо Охофен (Mario Ohoven), коли 22 травня в інтерв’ю інформаційному агентству dpa вимагав від Берліна і Брюсселя: “Для того, щоб захистити підприємства малого і середнього бізнесу та їх працівників від продажу, особливо китайським любителям скуповувати все за безцінь , Європейського Союзу терміново потрібен тимчасовий мораторій на поглинання”.

Маріо Охофен ось уже два десятиліття є президентом як німецького Федерального об’єднання середнього бізнесу, так і Європейської конфедерації асоціацій малого та середнього бізнесу CEA-PME. На думку підприємця, для збереження конкурентоспроможності, стійкості і здатності до інновацій європейських малих і середніх фірм їх продаж китайським інвесторам необхідно заборонити на рівні всього ЄС, щонайменше на певний термін.

А як же свобода підприємництва і відкритий ринок Євросоюзу? Ось тут-то Маріо Охофен якраз і використовував вираз “беззубий тигр”. Він вважає, що ЄС ризикує і далі виступати в такій ролі до тих пір, поки Китай не допустить чесної конкуренції з рівними правами і обов’язками для всіх учасників.

Тим самим президент двох підприємницьких об’єднань повторив основну претензію на адресу Китаю, яку в останні роки все частіше висувають в Євросоюзі, особливо в Німеччині. КНР звинувачують в тому, що вона “грає в одні ворота”, цілеспрямовано використовуючи можливості західної ліберальної ринкової економіки для зміцнення своєї моделі держкапіталізму, підконтрольної Комуністичної партії.
Це виражається, зокрема, в тому, що Пекін позбавляє європейські фірми тих прав і можливостей, якими китайські компанії користуються в Німеччині та інших країнах ЄС.