Агентство USAID і уряд Великої Британії виділили 19 млн дол. на реалізацію п`ятирічного проекту електронного уряду в Україні

Агентство з міжнародного розвитку USAID спільно з урядом Великої Британії виділили 19 млн дол. на реалізацію в Україні масштабного проекту електронного державного управління «Прозорість і відповідальність у державному управлінні та послугах», розрахованого на 5 років. Презентація проекту відбулася в Києві у присутності керівництва дипломатичних місій США і Великої Британії в Україні Марі Йованович і Джудіт Гофф.

Мета представленого проекту – забезпечити прозорість державного адміністрування надання послуг, а також прискорити реформу системи державних закупівель і підвищити довіру громадян до органів влади. Реалізація проекту дасть змогу сформувати масив даних 18 центральних органів влади і не менше як 35 муніципалітетів, інтегрувати близько 17 різних реєстрів і перетворити електронні закупівлі на єдиний стандартний підхід до оформлення державних тендерів в Україні.

Говорячи про необхідність проекту, посол Йованович зазначила, що прозорість даних – це ключовий інструмент боротьби з корупцією, яка є системною проблемою для України і стримує подальший розвиток країни. «Корупція процвітає в тіні й швидко зникає в променях світла. І в цьому сенсі електронний уряд і відкритість даних є ключовими інструментами, які забезпечують високий рівень прозорості та підзвітності», – сказала Йованович.

У свою чергу посол Гофф підкреслила, що прозорість забезпечує довіру. «А довіра – це знання. Знання того, як формуються бюджети, куди йдуть гроші. І це важливо, – сказала Гофф. – Новий проект – це довга дорога. Але я рада, що уряди Великої Британії і США стоять разом з українським народом на цьому шляху».

Довідка: Проект «Прозорість і відповідальність у державному управлінні та послугах» буде реалізований аж до липня 2021 року за підтримки Міністерства економічного розвитку і торгівлі України та Державного агентства з питань електронного уряду. Виконавцями проекту стали Фонд «Східна Європи», організація Transparency International, Київська школа економіки і ряд інших неурядових організацій.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *