Gazeta Wyborcza: Росія хоче віддати Донбас – занадто дорого він їм обходиться

Економічні санкції Заходу підірвали економіку Росії, якій не під силу утримувати окуповані українські території. 

Про це в написав Вацлав Радзивинович в Gazeta Wyborcza.

У своїй публікації автор зазначив, що зустріч заступника держсекретаря США Вікторії Нуланд з радником президента РФ Владиславом Сурковим привела до висновку, що Росія і Захід хочуть якнайскоріше закінчити війну на Донбасі.

Радзивинович нагадав, що зустріч Суркова з Нуланд під Калінінградом була не випадковою. Калінінград знаходиться поруч з Литвою, звідки помічниця держсекретаря США у справах Європи приїхала на переговори з Сурковим, якому через санкції закритий в’їзд до ЄС.

У статті наводиться коментар московської газети “Ведомости”: російська сторона досі ігнорувала Нуланд, вважаючи її “автором київського Майдану”. А російська пропаганда із захопленням описувала, як вона роздавала чай і печиво, щоб “схилити до антиросійських настроїв”. Зустріч Нуланд з Сурковим тривала 6 год., протягом яких, як запевняють обидва учасники переговорів, вони говорили про конкретні пропозиції і утримувалися від обміну злими коментарями.

В той же час, в Москві голова кремлівського ради зовнішньої політики і оборони Федір Лук’янов розповів, що російська сторона дуже хотіла, щоб в діалозі по Україні активну участь почав приймати саме Вашингтон. За його словами, американці мають більший вплив на українських політиків, ніж європейські лідери. І нібито Вашингтон “роздає карти в Києві.”

Координатор Держдепартаменту США у справах санкцій Деніел Фрайд запевнив, що американські обмеження проти Росії, крім кримських, можуть бути скасовані вже в 2016 році. У статті наводиться також думка експерта Московського Центру Карнегі Балаша Арабіка, який вважає, що “нужда” в якій опинилася російська економіка, змушує Москву змінити політику щодо України.

“Кремль хоче віддати Донбас. Зміст “народних республік” на сході України коштує занадто дорого. Сьогодні увага суспільства в Росії прикута до війни в Сирії і фінансової кризи. А Донбас більше не викликає таких сильних емоцій, як раніше “, – пише експерт.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *