Парламент встановив фіксоване держзамовлення для вишів Донбасу

За відповідний проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про вищу освіту» щодо діяльності вищих навчальних закладів на території Донецької та Луганської областей», реєстр. № 6548 проголосувало 248 депутатів.

Представляючи з парламентської трибуни даний законопроект Перший заступник Голови ВР Ірина Геращенко нагадала, що декілька місяців тому ВР прийняла закон щодо навчання абітурієнтам з тимчасово окупованих територій вступати до ВНЗ без іспитів.

«Ми тим самим підтримали і молодь на окупованих територіях, і окуповані вузи. Але нашим правильним рішенням ми поставили в нерівні умови інші вузи, які знаходяться поблизу лінії зіткнення. На сьогодні в цих вузах менший відсоток держзамовлення. Ми зіткнулися з величезним проханням вузів, зокрема Маріупольський державний університет, щоб ми вирішили це питання, і нашим рішенням допомогли підняти державне замовлення на такі професії як українська мова. Даним законопроектом надаються ті самі преференції, що і евакуйованим вузам Донецької та Луганської області, які знаходяться поблизу лінії зіткнення», – сказала Геращенко.

Вона також звернулася до депутатів підтримати даний закон не тільки за основу, але і в цілому.

«Також звертаюсь до Голови ВР, щоб сьогодні даний законопроект було підписано, і відправлено на підпис Президенту України. Ми звернемося до Глави держави, щоб закон підписати, щоб ВНЗ, які знаходяться поблизу лінії зіткнення не втратили абітурієнтів», – підкреслила Геращенко.

Крім того, Перший заступник Голови Комітету з питань освіти та науки Олександр Співаковський виступаючи у ВР розповів, що даний законопроект розроблений для створення правових умов та вирішення питання формування контингенту студентів вищих навчальних закладів, які знаходяться у населених пунктах, наближених до території, на якій здійснюється антитерористична операція.

«У законопроекті пропонується встановити для ВНЗ Донецької та Луганської областей фіксований обсяг державного замовлення на підготовку фахівців з вищою освітою для всіх спеціальностей та всіх освітніх рівнів, зазначених у відповідних ліцензіях на провадження освітньої діяльності», – сказав Співаковський.

В свою чергу, народний депутат України з фракції Партії «Блок Петра Порошенка» Віталій Курило від фракції БПП виступив на підтримку даної законодавчої ініціативи.

«Ми отримали чудовий шанс підтримати вітчизняну освіту і зберегти українські вищі навчальні заклади, що перебувають під загрозою зникнення. Тому фракція Партії «Блок Петра Порошенка» пропонує невідкладно прийняти цей закон за основу та в цілому», – підкреслив Курило.