Ким з українських високопосадовців зацікавилось НАБУ після скандалу з офшорами

Голова Національного антикорупційного бюро Артем Ситник розповів, ким з українських високопосадовців зацікавилось його відомство після офшорного скандалу.

Про це він розповів в ефірі телеканалу ZIK.

За його словами, відомство перевіряє інформацію щодо махінацій голови НБУ Валерії Гонтаревої з облігаціями внутрішньої державної позики та виведення з її банківської системи мільярдів гривень. Також НАБУ перевірить інформацію про можливий зв’язок глави НБУ з російськими банками.

У справах, які пов’язані з виведенням корупційних активів, фігурують офшорні компанії. На жаль, це та об’єктивна перешкода, яка не дає можливості закінчити розслідування в найкоротший термін, оскільки це пов’язано з міжнародними правовими дорученнями,
— пояснив Артем Ситник.

Водночас НАБУ перевіряє інформацію про наявність російського паспорта і двох десятків офшорних компаній у мера Одеси Геннадія Труханова.

Мер Одеси — суб’єкт, підслідний антикорупційному бюро. В його декларації зовсім не ті цифри, які мають офшорні компанії. Тому ми також будемо перевіряти,
— заявив Ситник.

 3 квітня в десятках ЗМІ по всьому світу з’явилися публікації про причетність світових лідерів і знаменитостей до схем по відмиванню грошей і ухилення від податків. Фігурантом офшорного скандалу став й президент України Петро Порошенко, а також голова НБУ Валерія Гонтарева, мер Одеси Геннадій Труханов та низка інших українських високопосадовців.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *