Путін звільнив дев’ятого губернатора за останні 15 днів

Хвиля дострокових відставок глав російських регіонів, розпочалася 25 вересня, вже докотилася до Омської області.

Як і в попередніх випадках, Кремль оголосив про звільнення губернатора Віктора Назарова “за власним бажанням”. Т.в.о. голови регіону став Олександр Бурков з партії “Справедлива Росія”, випливає з указу президента Володимира Путіна, опублікованого на сайті Кремля.

50-річний Бурков – депутат Держдуми (обирався тричі), член фракції “Справедлива Росія”, член комітету з ЖКГ, на парламентських виборах в минулому році очолював список від рідної Свердловської області. У 1999 році брав участь у виборах свердловського губернатора і вийшов у другий тур.

Це вже дев’ята відставка губернатора за останні два тижні. Першим “за власним бажанням” пішов керівник Самарської області Микола Меркушкин. Останнім до омського губернатора Назарова, також по своїй волі, як випливало з указу Путіна, пост покинув губернатор Новосибірської області Володимир Городецький.

За день до цього відбулося ще одне призначення політика від парламентської опозиції – т.в.о. губернатора Орловської області замість 45-річного представника КПРФ Вадима Потомський став 38-річний московський комуніст Андрій Кличков. Таким чином, компартія зберегла свого другого губернатора (ще один – глава Іркутської області Сергій Левченко).

Експерти раніше пов’язували хвилю губернаторських відставок з підготовкою до президентських виборів в 2018 році. На їхню думку, самопочуття виборців має покращитися, якщо вони побачать оновлення у владі, навіть якщо воно відбувається тільки на регіональному, а не на федеральному рівні. Путін на питання про участь у виборах президента досі не відповідав.
свій губернатор

Тепер у “Справедливої ​​Росії” знову з’явився свій губернатор. У 2012-2016 роках губернатори були у кожної з парламентських партій Росії.

Від ЛДПР в 2012 році губернатором Смоленської області був призначений депутат Олексій Островський. Два регіону було у КПРФ: в 2014 році губернатором Орловської області був призначений Потомський, в 2015 році кандидат від КПРФ Левченко несподівано виграв вибори в Іркутській області.

Депутат від “Справедливої ​​Росії” Костянтин Ільковський був в 2013 році призначений т.в.о. губернатора Забайкальського краю, але в 2016 році залишив посаду за власним бажанням, а на його місце було призначено єдинорос Наталія Жданова. Таким чином, у цій партії останнім часом не було свого губернатора.

Про те, що Назаров оголосив про дострокове припинення повноважень, не чекаючи відповідного указу президента, раніше повідомляв місцевий портал om1.ru. Глава регіону зробив це, за інформацією порталу, на апаратній нараді в уряді Омської області, що проводився без участі ЗМІ.

Подібним чином – до виходу указу Путіна – про свою відставку раніше оголосили керівники Дагестану Рамазан Абдулатипов і Красноярського краю Віктор Толоконский.

Прес-секретар Назарова Юлія Соколенко при цьому стверджувала, що губернатор працює за планом і збирається приймати громадян в приймальні президента Росії в Омську. Ще раніше вона називала повідомлення про майбутню відставку Назарова “інформаційне вкидання”.

Подібним чином на повідомлення ЗМІ реагували і в оточенні інших губернаторів, чиї відставки у вересні-жовтні анонсували журналісти. А пізніше з’являлися укази з формулюванням “за власним бажанням”.

Сам Назаров також говорив, що нічого не знає про плани Кремля відправити його у відставку. “З приводу своєї відставки нічого не чув. Ніяких пропозицій про нову роботу поки ні від кого не отримував. Коментувати поки нічого”, – заявив він РБК 28 вересня.

Назаров був призначений губернатором Омської області в травні 2012 року Дмитром Медведєвим (який тоді був президентом Росії), змінивши на цій посаді Леоніда Полежаєва, який очолював регіон протягом 20 років. У 2015 році Назаров був обраний на пост глави області, отримавши понад 60% голосів виборців. Ще раніше працював гендиректором компанії “Омскрегіонгаз”, пізніше перейменованої в “Газпром-Межрегіонгаз-Омськ”.