У Румунії троє міністрів подали у відставку

У Румунії у четвер, 13 жовтня, одразу три міністри подали у відставку. Віце-прем’єрка, міністерка регіонального розвитку, державного управління та європейських фондів Севіл Шайдех, міністерка з європейських фондів Рована Плумб і міністр транспорту Александру-Резван Кук оголосили про свою відставку після того, як прем’єр-міністр Румунії Міхай Тудосе пригрозив залишити свою посаду у разі, якщо міністри не підуть зі своїх постів.

Причиною відставки Шайдех і Плумб стали розслідування за підозрою у корупції. Їх обвинувачують в участі у проведенні незаконних схем з землею на користь фірми, пов’язаної з лідером Соціал-демократичної партії Румунії Лівіу Драгні. Прем’єр країни Міхай Тудосе неодноразово закликав Шайдех і Плумб подати у відставку та стверджував, що корупційні розслідування проти них вже створили для країни проблеми у відносинах з Європейською Комісією, повідомляє DW.

У свою чергу, міністр транспорту Александру-Резван Кук обвинувачувався главою уряду у тому, що він занадто повільно реалізовує інфраструктурні проекти в Румунії.

Корупційні скандали спалахують і призводять до політичних криз у Румунії регулярно. Міжнародна правозахисна організація Transparency International зараховує Румунію до однієї з найбільш корумпованих країн ЄС.