Столтенберг : НАТО підтримує євроатлантичні прагнення України

Щодо подальшої співпраці Північноатлантичного альянсу та України генеральний секретар наголосив, що її пріоритетом є реформи.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Північноатлантичний альянс підтримує прагнення України набути повноцінного членства в НАТО.

“Україна – близький партнер Альянсу. Ми підтримуємо євроатлантичні прагнення України”, – сказав генсек НАТО в Брюсселі.

Однак Столтенберг не відповів на питання про те, чи входить Україна до переліку “aspiring nations”, тобто держав, які декларують прагнення набути повноцінного членства в Альянсі.

Щодо подальшої співпраці Альянсу та України генеральний секретар заявив, що її пріоритетом є реформи.

“Зараз ми маємо сфокусуватися на реформах, які ведуть Україну до НАТО”, – наголосив він.

Проте наразі незрозуміло, чи додає заява Столтенберга до переліку “aspiring nations” також Україну, адже досі з боку НАТО не звучав оновлений перелік, у якому раніше називали Македонію, Боснію і Герцеговину та Грузію.

Раніше  заступник начальника штабу НАТО, керівник директорату військового співробітництва генерал-майор Одд Еґіл Педерсен висловив думку, що у майбутньому співпрацю між Північноатлантичним альянсом та Україною буде розширено, партнерство буде ще тіснішим.

6 липня Президент України Петро Порошенко підписав Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо зовнішньополітичного курсу України», який визначає вступ до НАТО одним із ключових у державній політиці.