Дитяча команда із Львівщини стала володарем першого “Кубку Довіри”

Сьогодні, 24 березня, в Києві відбувся фінал першого в Україні дитячого футбольного турніру «Кубок Довіри», який організований за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, Благодійного фонду «Розвиток футболу України», Національної поліції України, Федерації футболу України та Міністерства освіти і науки України.

Як розповіла координатор проекту, представник Благодійного фонду «Розвиток футболу України» Ірина Макаревич в коментарі ІА “Центр новин”, протягом шість місяців близько 600 дівчат та юнаків тренувалися під керівництвом полісменів – інспекторів ювенальної превенції та патрульної поліції.

“Участь у проекті «Кубок Довіри» взяли 59 змішаних дитячих команд із Львівської, Харківської, Донецької, Київської областей та з міста Києва. І тільки 4 найкращі команди увійшли у фінал. Тому усі ці команди вже є переможцями”, – відзначила Макаревич.

Попри запеклу боротьбу між лідерами змагань, переможцями турніру «Кубок Довіри» стала команда «Авіатор» (м. Городок Львівської області). Друге місце посіла команда «Маріуполь Юнайтед» (м. Маріуполь Донецької області). Третє місце виборола команда Гімназії № 86 м. Харків (м. Харків), команда з Київщини «Арсенал» Баришівка (смт. Баришівка Київської області) фінішувала четвертою.

Привітати переможців та учасників змагань від імені Національної Збірної України, приїхав Перший Віце-президент ФФУ Олег Протасов.

“Від імені Національної команди, яка гратиме завтра з Люксембургом прийміть вітання. Ви на великому рівні провели свої матчі. Футбол така гра, яку ми дуже любимо. Вона дозволяє нам спілкуватися між собою, набиратись досвіду. Головне, щоб такі турніри допомагали вам рости достойними громадянами нашої країни. Грайте в футбол, успіхів вам”, – підкреслив Протасов.

Окрім дитячих змагань, в програмі турніру відбулась товариська гра між змішаними командами журналістів, працівників Федерації футболу України та Національної поліції України. В підсумку перемогу з великим рахунком 6:2 здобула команда “Еліт” над “Збірною чемпіонів”. У складі змішаних команд грали: Мар’ян Яськів, Влад Овчаренко (ФФУ), Олександр Гапоненко (Збірна журналістів України), Віталій Романов, Іван Бутко, Юрій Кіцул, Олег Остапчук, Олексій Крупеня (Національна поліція України) та Ірина Василюк (тренер Національної жіночої збірної України).

Довідка: Благодійний фонд «Розвиток футболу України» у співпраці з Представництвом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, Національною поліцією України, Федерацією футболу України, Міністерством освіти і науки України впроваджують соціальний проект «Кубок Довіри».

Мета проекту: налагодження довірчих відносин між дітьми та представниками правоохоронних органів за допомогою спорту, зокрема футболу, а також сприяння соціальній згуртованості дітей, забезпечення змістовного дозвілля, що в свою чергу сприятиме превенції.

Проект побудований на основі концепції «Спорт заради розвитку», глобальної ініціативи ЮНІСЕФ, що впроваджується по всьому світу та ставить за мету не перемогу, а розвиток уміння працювати в команді, побудову довірчих відносин та взаємоповаги, виховання цінностей і ставлень, необхідних дітям, щоб успішно реалізувати свій потенціал.